Esenciálne oleje - Vône  pre každodennú pohodu

Na čo si dať pozor pri výbere esenciálneho oleja

Na čo si dať pozor pri výbere eo.png

To, či nám esenciálne oleje skutočne pomôžu a dosiahneme s nimi požadované výsledky, veľmi závisí od ich kvality a čistoty. Nie je vôbec jedno, aký esenciálny olej  použijeme.  Dokážu prestupovať cez hemato-encefalickú bariéru mozgu, krvou sa dostať do rôznych orgánov...

Bežne v obchode nájdeme esenciálne oleje za 1-2 eurá. Ale môžeme si byť istí kvalitou takýchto produktov? 

Zákony (žiaľ) umožňujú označiť esenciálny olej za 100%-ný, ak obsahuje aspoň 25-35% čistého esenciálneho oleja. Či je zvyšok naplnený syntetikami, to už legislatívu netrápi... Účinky a kvalita takýchto esenciálnych olejoch je nanajvýš otázna a často predstavuje hazard so zdravím. 

Esenciálne oleje vstupujú do nášho tela a je jedno či ich len navoniavame niekde z priestoru, z fľašky alebo priamo natierame na pokožku. Dokážu prestupovať cez hemato-encefalickú bariéru mozgu, krvou sa dostať do rôznych orgánov..

Len 5% zo všetkých esenciálnych olejov na trhu je skutočne čisto prírodnýchbez syntetických prímesí. A aj medzi tými prírodnými sú rozdiely. Nielen čo sa týka kvality celého procesu spracovania, ale aj vo vibračnej úrovni esenciálnych olejov. Syntetiká vibračnú úroveň výrazne znižujú.

Je dobré si uvedomiť, že na výrobu kvalitného, čisto prírodného esenciálneho oleja je potrebné použiť obrovské množstvo rastlinného materiálu.

Napr. na výrobu 1 kg esenciálneho oleja ruža (Rose) sa spotrebuje až 2500 kg okvetných lístkov ruže! Alebo na výrobu 1 kg esenciálneho oleja Citrón (Lemon) sa použije až 3000 ks citrónov.

Naozaj je nám jedno či budeme vdychovať syntetické vône plné nebezpečných látok a vedome (či nevedome?) môžeme poškodiť zdravie seba, svoje deti či blízkych? Alebo stavíme na overenú kvalitu a môžeme si byť istí, že do svojho tela vpustíme len to, čo nám dokáže aj pomôcť? Voľba je na každom z nás.

Aké esenciálne oleje odporúčam a prečo

IMG_20180109_133113.jpg

Osobne už viac ako 5 rokov používam esenciálne oleje od spoločnosti Young Living. Odporúčam ich pre ich výnimočnú kvalitu, čistotu a vysokú vibračnú úroveň. Viem, že každou fľaštičkou dostávam to najlepšie, čo príroda dáva.

Páči sa mi priateľská komunita okolo Young Living (skrátene používam YL) , vzájomná pomoc, podpora a množstvo možností, ktoré spoločnosť svojim členom ponúka. Je fajn mať veľa možností, z ktorých si sama môžem vybrať, čo chcem a čo nie.

Esenciálne oleje a ďalšie produkty od YL používam nielen ja, ale aj moje malé deti, manžel, starí rodičia, proste celá rodina :) Difúzujeme, navoniavame, natierame sa, masírujeme, varíme, sušíme prádlo a všeličo iné robíme s esenciálnymi olejmi.

Aké sú tvoje skúsenosti s esenciálnymi olejmi? Podeľ sa s nami v komentároch.

Ďalšie články

O mne

Moja láska k esenciálnym olejom začala pred vyše 5 rokmi. Dovtedy som s nimi nemala žiadnu skúsenosť. Čo som aj rada, keďže som netušila o množstve falzifikátov, ktoré na trhu sú. Vône sa mi po prvom navoniavaní zapáčili a chcela som vedieť viac... Čítaj ďalej>>>

Viktória Vargová, Mamina 2 úžasných detí a Tvoj poradca svetom esenciálnych olejov :)

Články

Skúsenosti

Mäta klasnatá (Spearmint): Veľmi príjemná vôňa, ktorá dokáže povzbudiť zmysly, zlepšiť náladu a osviežiť život. Navyše mi pomáha pri problémoch s dýchaním, s ktorými už dlhý čas bojujem. Som veľmi rada za možnosť využívať tak kvalitné prírodné produkty a taktiež si cením poradkyňu, ktorá mi pomáha, usmerňuje a to vždy s úsmevom na tvári 🙂 ďakujem

Mia

Zaujímavosti

Globálne farmy Young Living

Kategórie produktov

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.