Esenciálne oleje - Vône  pre každodennú pohodu

Bezpečné používanie a tabuľka aplikovania esenciálnych olejov

thieves

Esenciálne oleje Young Living sú zušľachťované tak, aby boli maximálne čisté a účinné. Je dôležité si vždy pozrieť aj návod na štítkoch jednotlivých produktov taktiež nasledujúce pokyny, aby si si bol istý, že esenciálne oleje používaš bezpečne:

 

 • Radu esenciálnych olejov je možné bezpečne aplikovať priamo na kožu, ale v niektorých prípadoch sa dôrazne doporučuje ich zriediť v základovom oleji. Všeobecne je nutné esenciálne oleje uchovávať v chlade a tme, mimo dosah slnečného žiarenia. Uchovávaj ich taktiež mimo dosah detí a domácich zvierat, rovnako ako akýkoľvek iný produkt. Tabuľku aplikovania esenciálnych olejov nájdeš nižšie.
 • Kvapkacia vložka umiestnená v hrdle fľaštičky s olejom pomôže odmerať správne dávkovanie. Pomôže taktiež zabrániť deťom v náhodnom požití väčšieho množstva esenciálneho oleja. Ak sa domnievaš, že dieťa požilo väčšie množstvo oleja, podaj mu mlieko a vyhladajte lekársku pomoc.
 • Pred použitím nového oleja najprv vyskúšaj 1 kvapku na malom kúsku kože (napr. na vnútornej strane predlaktia). Citlivosť kože je veľmi individuálna. Pokiaľ sa dostaví pocit pálenia alebo koža sčervenie, nanes na príslušnú oblasť kože rastlinný olej (V-6TM alebo panenský olivový či kokosový olej), v ktorom sa esenciálny olej zriedi. Umytie kože vodou nie je také účinné.
 • Použi naraz len jeden nový esenciálny olej, aby si zistil, ako tvoje telo reaguje. Vyčkaj 30 minút, než nanesieš ďalší nový esenciálny olej.
 • Niektoré esenciálne oleje môžu páliť v očiach a na ďalších citlivých miestach. Zvyšky esenciálneho oleja na prstoch môžu poškodiť kontaktné šošovky alebo vyvolať nepríjemné pocity v očiach. Ak pocítiš bodanie v oku, kvapni si doňho 1-2 kvapky čistého rastlinného oleja (panenský olivový, kokosový olej a pod.)
 • Nikdy neaplikuj esenciálne oleje priamo do uší!
 • Čisté citrusové esenciálne oleje môžu znásobiť účinky slnečného žiarenia. Obmedz ďalšie vystavenie sa priamemu slnečnému žiareniu po dobu 12 hodín (až 24 hodín u angeliky a limetky, až 48 hodín u bergamotu) po nanesení týchto nezriedených esenciálnych olejov na kožu. Nenanášaj esenciálne oleje na kožu, ktorá bola poškodená alebo postihnutá popálením či poleptaním chemikáliami.
 • Keď chceš esenciálne oleje pridať do kúpeľa, najprv zmiešaj 5-10 kvapiek esenciálneho oleja s akýmkoľvek kúpeľovým či sprchovým gelom (Bath&Shower Gel) od Young Living alebo s akoukoľvek kúpeľovou soľou a potom pridaj túto zmes do tečúcej vody.
 • Obmedz rozptyl dosiaľ nevyskúšaných esenciálnych olejov v difuzéri na 10 minút denne. Po zistení účinkov môžeš postupne túto dobu zvyšovať. Doba by mala závisieť na veľkosti miestnosti a sile esenciálnych olejov.
 • Osoby trpiace nejakou chorobou, tehotné alebo dojčiace ženy, alebo ženy plánujúce tehotenstvo, by si mali pred používaním esenciálnch olejov prečítať návod na štítku konkrétneho produktu alebo sa poradiť s odborníkom v zdravotníctve. V tehotenstve NEPOUŽÍVAJ produkty z mochny husej, šalvie muškátovej, šalvie, fenyklu, gaultérie (Wintergreen) a yzopu.
 • Informuj odborníka v zdravotníctve o akejkoľvek závažnej chorobe alebo úraze. NESKÚŠAJ sám stanoviť svoju diagnózu a nepredpisuj si žiadne prírodné látky, pokiaľ tvoj stav vyžaduje odbornú starostlivosť.

Tabuľka aplikovania EO 1.png
Tabuľka aplikovania EO 2.png
Tabuľka aplikovania EO 3.png
Tabuľka aplikovania EO 4.png
Tabuľka aplikovania EO 5.png

O mne

Moja láska k esenciálnym olejom začala pred vyše 5 rokmi. Dovtedy som s nimi nemala žiadnu skúsenosť. Čo som aj rada, keďže som netušila o množstve falzifikátov, ktoré na trhu sú. Vône sa mi po prvom navoniavaní zapáčili a chcela som vedieť viac... Čítaj ďalej>>>

Viktória Vargová, Mamina 2 úžasných detí a Tvoj poradca svetom esenciálnych olejov :)

Články

Skúsenosti

Mäta klasnatá (Spearmint): Veľmi príjemná vôňa, ktorá dokáže povzbudiť zmysly, zlepšiť náladu a osviežiť život. Navyše mi pomáha pri problémoch s dýchaním, s ktorými už dlhý čas bojujem. Som veľmi rada za možnosť využívať tak kvalitné prírodné produkty a taktiež si cením poradkyňu, ktorá mi pomáha, usmerňuje a to vždy s úsmevom na tvári 🙂 ďakujem

Mia

Zaujímavosti

Globálne farmy Young Living

Kategórie produktov

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.