Esenciálne oleje - Vône  pre každodennú pohodu

Skúsenosti a referencie s esenciálnymi olejmi Young Living

Orange Plus (Pomaranč Plus)

Pridávam do pudingov čokoládovej príchute.Je to jedna z mojich obľúbených verzií použitia.

 

Tangerine Plus (Mandarínka Plus)

Používam 1x denne pridávám do čistej vody 2-3 kvapky a vodu beriem do fitka.

 

Peppermint Plus (Mäta Plus)

Prijemná peppermitová vôna, uvoľnuje upchatý nos . Pri bolesti hlavy masírujem do oblasti spánku, znižuje bolesť hlavy.

Dominika

Mäta klasnatá (Spearmint)

Veľmi príjemná vôňa, ktorá dokáže povzbudiť zmysly, zlepšiť náladu a osviežiť život. Navyše mi pomáha pri problémoch s dýchaním, s ktorými už dlhý čas bojujem.

Som veľmi rada za možnosť využívať tak kvalitné prírodné produkty a taktiež si cením poradkyňu, ktorá mi pomáha, usmerňuje a to vždy s úsmevom na tvári 🙂 ďakujem

Mia

Asi zhruba pred rokom som sa po prvýkrát stretla s esenciálnymi olejmi Young Living vďaka svojej dlhoročnej priateľke Viki. Keďže som voči novotám relatívne skeptická, vypočula som si nejaké informácie o nich a nechalo ma to chladnou. Avšak vždy keď som navštívila jej domácnosť, tak prekrásne rozvoniavala a nielen to, pri každej návšteve som sa cítila uvoľnene a príjemne. Bolo to sčasti spôsobené jej spoločnosťou, ale teraz už viem, že aj tými olejmi.

Jedného dňa som odišla na prednášku o nich, ktorá bola veľmi zaujímavá a pre mňa prínosom. Nikdy neoľutujem rozhodnutie vyskúšať ich a aktívne používať. Nemám doma celý arzenál, len zopár kúskov, ale pre mňa predstavujú malý zázrak -zázrak z prírody. Pepermint (Mäta) je môj veľký poklad. Siahnem po ňom,keď ma skolí svalovka, inhalujem ho pri prechladnutí a uvoľňuje mi dutiny, ak ma trápi upchatý nos a jedna kvapka na jazyku je taká "šleha“, ako keby ste žuvali naraz 3 pepermintové žuvačky a neskutočne osvieži dych. Aby som nezabudla starší členovia rodiny si potrpia na masáž týmto olejom, nielenže sviežo vonia, ale aj príjemne chladí.

Druhým pomocníkom je Levanduľa. Tú mám po ruke pri akomkoľvek ošetrení pokožky. Dlho som skúšala rozličné kozmetické produkty na akné, no levanduľa ma prekvapila nad moje očakávania. Viki mi raz povedala, že ona ju vyskúšala na rany...Pravdaže, keď to vyskúšala ona a mala s ňou len dobré skúsenosti, prečo by to neoprobovala i ja. Na akné zabrala ako predtým žiaden iný prípravok. Pekne vysušila, zahojila a zmizli aj jazvy. Nepomohla mi len raz, ale zhojila rany aj po popáleninách, po odreninách a ukľudňujúco pôsobí pred zaspavaním, ak ho kvapnete na vankúš. Má aj iné využitia, ale na tie postupne prichádzam :-).  Thieves je moja láska, často si namáham hlasivky a bolieva ma hrdlo, vtedy si ho týmto olejom potriem a v priebehu krátkej doby je bolesť preč, akoby mávnutím čarovného prútika. Posledný môj-náš pomocník je RC-čko,na ktorom lipne moja malá 4-ročná dcérka. Tej pomáha, pri potiažiach dolných dýchacích ciest a v poslednom čase si vyžaduje masáž nožičiek olejčekom, keďže relatívne rýchlo rastie, sťažuje si na boliestku v nožičkách a po masáži je spokojná...

Ešte nesmiem zabudnúť na jeden olej, ktorý zatiaľ nemám doma, ale verím,že čoskoro pribudne do Younglivingovskej rodinky. Je to olej Joy, ku ktorému vždy keď privoniam mám úsmev na perách, šteklenie v bruchu, radosť v srdci, v mysli i duši... Takže to sú zatiaľ moje skúsenosti, ktoré budem len rozširovať a myslím si, že sú to rozumne investované peniaze za prírodnú a prirodzenú krásu, zdravie a pohodu ;-)

Mgr. Adriána Nedeczká, učiteľka na základnej škole

Vnímala som, že sú oveľa viac, ako len vône. Hľadala som niečo voňavé na doplnenie rady produktov, ktoré využívam pri práci s klientmi aj pre seba. A moja intuícia ma nesklamala :) Ja som sa do nich "zamilovala" :-) a používam ich každodenne.

Lívia Mészárosová, Terapeut, intuitívny kouč, lektor, www.studiolivia.sk

Pred mesiacom som ešte ani netušila, že existujú esenciálne oleje Young Living a na čo slúžia, no teraz sú súčasťou nášho života. Prírodná medicína ma vždy zaujímala, takže asi to nie je náhoda, že esenciálne oleje sa mi dostali do života. Prednedávnom som sa stretla s mojou bývalou spolužiačkou zo strednej školy, a ako sme sa rozprávali o našich deťoch, o starostiach a radostiach, o zdraví, spomenula som jej aj nekľudný spánok mojej dcérky. Vtedy mi dala do ruky levanduľový esenciálny olej, ktorý keď som ovoňala, som vedela, že bude môj.

Levanduľu milujem, mám ju aj v záhrade, používam krém s levanduľou, levanduľový šampón, pijem čaj z levandule, proste sa tej vône neviem nabažiť . Porozprávala mi o bohatej využiteľnosti tohto olejčeka a poradila, nech večer po kúpaní dcérke pomasírujem týmto olejčekom chodidlá, pretože pôsobí ukľudňujúco. Odvtedy je to náš denný rituál, dcérka to zbožňuje a ja tiež.

Začala som ho používať čoraz odvážnejšie, pridávam ho aj do prania namiesto aviváže, dcérke ním natieram drobné rany- rýchlejšie sa hoja, zmiešaný s kokosovým olejom si ho dávam na tvár, keďže mám problematickú pleť. Obávam sa, že sa rýchlo minie.

Poviem vám, nie je to prvý levanduľový olej, ktorý mám. Vyskúšala som už viaceré prírodné oleje, na obaloch ktorých bolo napísané 100% levanduľový olej, no s týmto sa nedá vôbec porovnať. Je to ako elixír, ako keby v jednej fľaštičke bolo 1000 levandúľ, takže viete si predstaviť tú liečivú silu. Čo je isté, nie je to môj posledný olej od Young Living. Nabudúce vyskúšam mätu, keďže na jeseň nás všetkých často trápi upchatý nos.

Mgr. Petra Jesková, mamina malej dcérky Emky

O mne

Moja láska k esenciálnym olejom začala pred vyše 5 rokmi. Dovtedy som s nimi nemala žiadnu skúsenosť. Čo som aj rada, keďže som netušila o množstve falzifikátov, ktoré na trhu sú. Vône sa mi po prvom navoniavaní zapáčili a chcela som vedieť viac... Čítaj ďalej>>>

Viktória Vargová, Mamina 2 úžasných detí a Tvoj poradca svetom esenciálnych olejov :)

Články

Skúsenosti

Mäta klasnatá (Spearmint): Veľmi príjemná vôňa, ktorá dokáže povzbudiť zmysly, zlepšiť náladu a osviežiť život. Navyše mi pomáha pri problémoch s dýchaním, s ktorými už dlhý čas bojujem. Som veľmi rada za možnosť využívať tak kvalitné prírodné produkty a taktiež si cením poradkyňu, ktorá mi pomáha, usmerňuje a to vždy s úsmevom na tvári 🙂 ďakujem

Mia

Zaujímavosti

Globálne farmy Young Living

Kategórie produktov