Esenciálne oleje - Vône  pre každodennú pohodu

​Ako skladovať esenciálne oleje

Vo všeobecnosti platí, že sa esenciálne oleje majú skladovať na relatívne chladnom mieste, t.j. v miestnosti bez dosahu slnečného svetla a ďalších tepelných zdrojov.

V prípade ak dôjde k zamrznutiu esenciálnych olejov, fľaštičky nechaj postupne zahriať na izbovú teplotu. Žiadnym iným spôsobom ich nezahrievaj alebo nerozpúšťaj, lebo by sa mohli poškodiť.

Pri esenciálnych olejoch rozlišujeme 4 druhy olejov, ktorým hovoríme esenciálne:

1. pravé esenciálne oleje – jednodruhové alebo zmesi esenciálnych olejov, všetky sú destilované. Skladuj ich  pri bežnej izbovej teplote, pri krátkodobých vyšších teplotách (napr. v lete v aute) zahriate fľaštičky otváraj až po vychladnutí. 

Patria sem napr. levanduľa, mäta pieporná, Di-Gize, PanAway, Purification, R.C., kadidlo, kopaiva, Tea Tree, AromaEase, Citrónová tráva a ďalšie.

 

2. citrusové oleje – lisujú sa za studena z kôry plodov. Skladuj ich pri bežnej izbovej teplote alebo v chladničke, ak ich nespotrebuješ do 1 roka od otvorenia. Môžu sa poškodiť pri teplotách presahujúcich 38°C, zistíš to zmenou ich vône a zníži sa alebo zničí ich terapeutická kvalita.

Patria sem najmä jednodruhové esenciálne oleje ako bergamot, grapefruit, citrón, limetka, mandarínka, pomaranč, mandarínka zelená, a zmesi, ktoré ich obsahujú ako Citrus Fresh, Thieves a ďalšie.

 

3. absoluty – esenciálne oleje extrahované vyluhovaním z kvetu. Skladuj ich pri bežnej izbovej teplote alebo v chladničke, ak ich nespotrebuješ do 1 roka od otvorenia. Môžu sa poškodiť pri teplotách presahujúcich 32°C, zistíš to zmenou ich vône a zníži sa alebo zničí ich terapeutická kvalita.

Patria sem najmä jazmín, neroli, onycha, zmesi, ktoré ich obsahujú, napr. Acceptance, Harmony, Gentle Baby, Joy a ďalšie.

 

4. zmesi s nosným olejom – z väčšej časti sú tvorené esenciálnymi olejmi (70-90%), ale obsahujú aj mastný olejový základ ako je za studena lisovaný olivový, mandľový, kokosový, jojobový olej, olej z pšeničných klíčkov, olej z hroznových jadierok atď. Skladujte ich pri bežnej izbovej teplote alebo v chladničke, ak ich nespotrebuješ do 1 roka od otvorenia. Môžu sa poškodiť pri teplotách presahujúcich 37-55°C, zistíš to zmenou ich vône a zníži sa alebo zničí ich terapeutická kvalita.

Patria sem najmä Peace&Calming, Valor, Exodus II, Hope a ďalšie.

 

O mne

Moja láska k esenciálnym olejom začala pred vyše 5 rokmi. Dovtedy som s nimi nemala žiadnu skúsenosť. Čo som aj rada, keďže som netušila o množstve falzifikátov, ktoré na trhu sú. Vône sa mi po prvom navoniavaní zapáčili a chcela som vedieť viac... Čítaj ďalej>>>

Viktória Vargová, Mamina 2 úžasných detí a Tvoj poradca svetom esenciálnych olejov :)

Články

Skúsenosti

Mäta klasnatá (Spearmint): Veľmi príjemná vôňa, ktorá dokáže povzbudiť zmysly, zlepšiť náladu a osviežiť život. Navyše mi pomáha pri problémoch s dýchaním, s ktorými už dlhý čas bojujem. Som veľmi rada za možnosť využívať tak kvalitné prírodné produkty a taktiež si cením poradkyňu, ktorá mi pomáha, usmerňuje a to vždy s úsmevom na tvári 🙂 ďakujem

Mia

Zaujímavosti

Globálne farmy Young Living

Kategórie produktov

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.